2015-01-15

Kaip pasigaminti medinių kaladėlių

      Turbūt rasite savo šeimoje ar giminėje žmonių, kurie mėgsta ir moka įvairius ūkio darbus. Vienas tokių mūsų aplinkoje - mano tėtis. Ne kartą teko kviestis jį į pagalbą, kai sugalvodavau Kasparui pagaminti kokių nors žaislų. Pirmasis tokių buvo dar kūdikystėje - žaislų stovas, kurį tėtis sugalvojo padaryti iš senos kėdės kojų, pritvirtinęs tarp jų skersinį. Žaisliukus, tada dar tik gulinčiam mažyliui pritvirtindavau ant jo virvutėmis. Palaipsniui, tokių  - mano tėčio pagamintų - žaislų mūsų namuose tik daugėjo. Aš mielai jį kviečiuosi į pagalbą, nes pati neturiu pakankamai įrankių ir įgūdžių, kad pagaminčiau tai viena. Be to, man patinka, kad tokie naminiai žaislai suteikia laimės ir Kasparui, ir mano tėčiui. Jis tikrai laimingas galėdamas kažką jam pagaminti.
      Šįkart papasakosiu, kaip visi kartu už maždaug 50 euro centų pagaminome Kasparui medinių kaladėlių.


 Jums reikės:
  • medinio, obliuoto pagaliuko. Saviškį statybinių prekių parduotuvėje pirkau už maždaug pusantro lito. Taip pat tinka seni, nenaudojami virtuvės įrankiai arba pavyzdžiui, koks nors nereikalingas vėliavos kotas, kurį taip pat panaudojome mes.
  • rankinio pjūkliuko;
  • šlifavimo popieriaus - geriausia keleto, skirtingos tekstūros.
     Gamyba labai paprasta - tereikia supjaustyti į norimo dydžio kaladėles ir nušlifuoti, kad paviršius būtų lygus. Mūsų kaladėlės nėra idealiai tiesiu paviršiumi, todėl bokštas iš jų būna pakrypęs. Bet taip juk ne mažiau smagu! Jeigu norite, galite jas nudažyti, išpiešti, apklijuoti. Pasigaminti kaladėlių galima su raidėmis ar skaičiais - turėsite priemonių žaidimams ir pamokoms.       Šiose nuotraukose Kasparas žaidžia su savo kaladėlėmis ir įvairiais smulkiais daiktais, kurių jam buvau atrinkus ir padavusi kartu. Tačiau ir jis pats sugalvoja būdų, kaip panaudoti kaladėles žaidimams - stato kelius, tiltus, bokštus ir t.t. Aš dar svajoju apie kaladėles iš įvairių medžio šakų ir pagaliukų. Tėtis prašė priminti šią idėją prieš kitą grybavimo sezoną. O gal jūs išbandysite anksčiau?------------------------
SUMMARY IN ENGLISH
    My father made these wooden blocks for Kasparas. It is really cheap and easy way to make your own blocks for children to play. You can leave them natural or color them, put the letters or numbers on. We have some toys made by my dad and I love them. I do not have tools and enough skills to make them myself. Also I like that Kasparas is playing with something made by his grandfather. I guess my father is proud of it too.

To make these you will need:
  • wooden stick or old wooden kitchen tools go well too;
  • hand saw;
  • sanding paper.
    Then just cut your woods into peaces and sand the rough edges. You don't need to make them perfect, because it really doesn't matter. Just enjoy the process and I am sure your kids will enjoy playing. Kasparas finds a lot of ways to use them. You can see in the photos above him playing with new blocks and some small peaces I gave him.
   After next mushroom season I want to make nature blocks with father too.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...