APIE
APIE MANE. 

Aš esu Neringa. Anksčiau mano kasdienės idėjos sukosi apie žurnalistiką, dabar - apie vaikus ir tėvystę. Esu dviejų vaikų mama. Auginu ketverių metų sūnų Kasparą. Jis dabar pradėjo lankyti darželį, o pirmuosius savo trejus metus praleido namie su manimi. Ką mes veikėme namie? Žaidėme! Prieš metus mūsų šeimoje atsirado ir dukra Agota, todėl žaidimai kartojasi ir nesibaigia.

APIE TINKLARAŠTĮ

Tinklaraštį rašau nuo 2014 metų, kai mano sūnui buvo maždaug pusantrų metų. Čia dalinuosi idėjomis, ką veikti su vaikais namuose, kokius dalykus išbandyti būnant lauke arba kuo užsiimti kelionėje. Aš esu tiesiog mama, neturiu jokio pedagoginio išsilavinimo, tačiau kaip ir kitiems tėvams man tenka pačiai mokyti sūnų pagal savo pasaulio suvokimą ir nuojautą. To atspindžių rasite čia. Daug idėjų, kaip kasdien mokytis ir žaisti, randu internete arba aplink save. Juk vaikams viskas įdomu.

MEDIA APIE MANE


D.U.K.

KUR JŪS GYVENATE?

Pirmaisiais tinklaraščio rašymo metais gyvenome Pietų Afrikos Respublikoje, o šiuo metu - vėl Lietuvoje. Čia taip gerai!

KAS PASKATINO RAŠYTI TINKLARAŠTĮ?

Tinklaraštį pradėjau rašyti gyvendama Pietų Afrikoje. Teko daugiau laiko praleisti namie su vaiku, žaislų neturėjome daug, o aš pati atradau laisvo laiko kažkokiai veiklai, kuri man patiktų. Pasakiau vyrui šią idėją, o jis paskatino ryžtis pradėti ir vis palaiko dabar, kai palūžtu ir norisi viską mesti.

KOKIA JŪSŲ PROFESIJA?

Aš esu žurnalistė ir iki gimstant Kasparui dirbau Lietuvos radijo Naujienų tarnyboje. Šiuo metu auginu antrą vaiką, todėl kol kas į darbus grįžti neplanuoju.

KIEK JUMS METŲ?

Trisdešimt.

KOKIA JŪSŲ IR VAIKO DIENOTVARKĖ?

Visos mūsų dienos skirtingos. Stengiuosi vaikų užsiėmimus ir savo darbus organizuoti pagal nuotaiką ir aplinkybes. Didžiąją dalį veiklų pasiūlau spontaniškai, tačiau nuolat kaupiu idėjas, ką norėčiau nuveikti ar išbandyti su sūnumi ir dukra. Stengiuosi pastebėti, kas jiems įdomu ir tam skirti daugiau laiko. Manau, kad griežto plano su pačiais mažiausiais geriau neturėti, norint išvengti papildomo streso. Taip pat nereikia pamiršti, kad su kūdikiu ir 5-10min yra labai daug, o metinukui sukoncentruoti dėmesį kad ir 15min yra didelis iššūkis. Tačiau per tas minutes tikrai galima padaryti daug. Dabar Kasparas yra tokio amžiaus, kai jam viskas įdomu, todėl mūsų žaidimai ir pasaulio pažinimas kartais gali užsitęsti ilgai. Stengiuosi tai išnaudoti.
Kasdien stengiuosi rasti laiko dviem veikloms: knygoms ir piešimui Su sūnumi, kuris lanko darželį, kartais - tai sudėtinga, bet knygoms laiko atsiranda beveik visada.

IŠ KUR TIEK LAIKO ŽAIDIMAMS?

Apie tai daugiau esu rašiusi anksčiau.

KODĖL RAŠOTE IR APIE UŽSIĖMIMUS SU VAIKAIS LAUKE?

Manau, buvimas lauke yra būtina sąlyga vaikui augti sveikam ir laimingam. Tiek augindama pirmą vaiką, tiek dabar su dukra stengiuosi į lauką išeiti kasdien bet kokiu oru. Visą dieną namuose liekame išimtiniais atvejais. Pastebėjau, kad dažniausiai neišsiruošus laukan vieną dieną, sunkiau prisiversti išeiti ir kitą. Tada prasideda užburtas ratas. Galėčiau būti judėjimo "su vaikais į lauką kasdien" ambasadorė :)

KOKIĄ KNYGĄ REKOMENDUOTUMĖTE APIE VAIKŲ AUKLĖJIMĄ?

Nesu atradusi nieko geresnio ir universalesnio kaip Martha Heineman Pieper, Ph.D., William J. Pieper, M.D. "Išmintinga meilė". Nors ją išleido "Katalikų pasaulio leidiniai", ji nėra paremta religiniu mokymu. Tikrai rekomenduoju!

KOKIUOSE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE JUS GALIMA RASTI?

Tinklaraštis turi savo puslapį Facebook: čia dalinuosi naujausiais įrašais, nuorodomis į straipsnius ar renginius, skelbiu konkursus ir šiaip visada esu pasiruošusi diskutuoti su skaitytojais. Idėjas žaidimams kaupiu Pinterest, o detalių iš mano ir šeimos kasdienybės galite rasti mano asmeninėje Instagram paskyroje.

AŠ VIS DAR TURIU KLAUSIMĄ, AR GALIU JUMS PARAŠYTI?

Man galite rašyti elektroniniu paštu: g.neringa@gmail.com


 

1 komentaras:

  1. o auginant vaiką nekilo minčių, kad būtų galimas kažkokių kitokių žinių įgyjimas motinystės atostogų metu? nes kiek teko girdėti, daug mamyčių mokosi prie to pačio

    AtsakytiPanaikinti

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...