2017-12-18

Tamsos žaidimai vaikams

      Iš asmeninės patirties, man atrodo, kad vaikai nėra taip veikiami šviesos trūkumo šaltuoju metų laiku kaip suaugusieji. Tačiau įvairių tamsos - šviesos žaidimų, žinoma, neatsisako. Ką tamsiais vakarais namuose arba lauke su vaikais veikiate jūs? Atrodo, gal nieko ypatingo, bet kažkada mintyse susisteminusi, pamačiau, kad susidaro visai įdomus sąrašas, kuriuo smagu pasidalinti. 
      Pirmiausia, prisiminkite ir suraskite namuose visus šviesos šaltinius: įvairias lemputes, toršerus, lempas, žibintus, žibintuvėlius, prožektorius, fosforines figūrėles ir t.t. O gal net nusipirkite kokį nors naują. Vaikams tai - puikus žaislas. Mes turime ir specialių, žaislinių, prožektorių, bet jie tikrai nebūtini. Ai, dar labai gerai šviečia ir mobiliųjų telefonų prožektoriai. Taip pat naudojame ir iš vieno mokslinio rinkinio pasigamintą popierinį planetariumą, kitas šviečiančias priemones.FIGŪRINIAI ŽIBINTUVĖLIAI - PASIDARYK PATS


    Kaip jau matėte iš pirmosios nuotraukos, turime specialų žibintą su keičiamais paveikslėliais ir jis kažkada prieš keletą metų buvo dovanotas Kasparui Kalėdoms. Tikrai puikus daiktas, bet kaip ir daugelis vaikų žaislų - baigtinis. Mes gaminamės dar papildomų priedų jam, o šiaip galima kažką panašaus pasidaryti tiesiog su paprastu žibintuvėliu ar panaudoti telefono prožektoriaus funkciją.

Jums reikės:
 • tualetinio popieriaus ritinėlių;
 • nedidelių lipdukų ar popierinių iškarpų;
 • šviesos šaltinio;
 • žirklių;
 • dvipusės lipnios juostos.    Mes dažniausiai naudojame nedidelius, aiškių formų lipdukus. Ant kartoninio ritinėlio vienos pusės užklijuoju dvipusę lipnią juostą (tinka ir kokia nors skaidri plėvelę arba plonas popieriaus lapas), o ant jos viršaus - pasirinktas lipdukas arba iškirptas norimas paveikslėlis.
     O tada jau galite šviesti pro tokį gaubtą tamsoje ir kurti įvairias istorijas, aiškinti, kodėl vieną kartą matomi šešėliai dideli, maži, ryškūs, blankesni ir pan.

FLUOROSENSINĖS (ŠVIEČIANČIOS) PRIEMONĖS

      Mes esame išbandę įvairias fosforines figūrėles (pirmoje foto) ir šviečiančias lazdeles, tačiau esu mačiusi ir šviečiančius dažus, kuriais galima piešti ant kūno. Spėju, vaikams patiktų.


PASIVAIKŠČIOJIMAI LAUKE

      Keliaudami į lauką, tiesiog pasiimkite nešiojamus žibintuvėlius arba vaikščiodami skaičiuokite gatvės šviestuvus, lyginkite kalėdinių lempučių baltos šviesos atspalvius (gelsva, melsva, balta ir t.t.), eikite lenktynių iki artimiausios lauko lempos ar žibinto. Išbadyta ir tikrai smagu. Į lauką taip pat įdomu neštis ir šviečiančias lazdeles, lazeriukų arba kokias nors lemputes turinčius žaislus. Manau, gerai paieškoję namuose tikrai kažką atrasite.


ŠEŠĖLIAI

     Šešėlių teatras yra klasika. Turbūt prisimenate kažką ir iš savo vaikystės? Ką mokate padaryti sulankstę rankos pirštus? Aš kiškį ir kažkokį neaiškų gaidį, bet daugiau pavyzdžių visada turiu savo Pintereste (1, 2). Beje, vaikams nuo gana anksti įdomu gali būti tokie šešėlių žaidimai, jeigu jie nebijo tamsos. Šiemet, mes galime ir valandą ar daugiau prabūti tamsoje vakarais, nes vaikai - Agota (2m.) ir Kasparas (5m.) jau paaugę ir patys kūrybiškai žiūri į šiuos žaidimus. Dar nesu išbandžiusi pagaminti lėlių ant pagaliukų arba specialaus šešėlių teatro, bet mano vaikams kol kas labai įdomu bandyti išgauti savus šešėlius iš įvairių buities daiktų. Labai gerai tinka virtuvės prietaisai ir įrankiai (koštuvai, kiaurasamčiai ir pan), kokie įstabūs vaizdai su salotų džiovykle. Wow!ŠVIESOS STALAS


   Esu pastebėjusi, kad šviesos stalas labiau patinka man nei vaikams, todėl atskirai tokio daikto namams nepirkčiau, tačiau karts nuo karto pasidaryti supaprastintą variantą iš namuose turimų daiktų, tikrai verta! Mano instrukciją ir patarimus rasite čia.
2 komentarai:

 1. kokia gera idėja, ačiū labai, vaikams super patiko. tik valymo buvo nemažai, bet taip smagiai laiką praleidom, kad ir tvarkymasis buvo smagus:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. aš turiu medžioklinį prožektorių nusipirkęs, dažnai gamtoje vasarą turistaujam, tai praverčia. su vaikais irgi būna kieme naktį pasijungiam jį, atrodo,kad diena būtų :)) vssistemos.lt

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...